Pište nám

Kdo jsme Dokumentace

Poslední změna 06.08.2006 

Home

Čeština

 

Nahoru
Některé potíže
Čeština

Jak nastavit češtinu - obrazovka a klávesnice


Jak zkontrolovat, zda je čeština správně?

  1. Při vstupu do kterékoli firmy si všimněte, zda jsou správně česky zobrazeny texty "Vaněk" a "v síťovém režimu" v rámečku uprostřed. Tohle bývá obvykle v pořádku.

  2. Nalezněte si místo, kam se dá psát, například Číselníky-Adresář-Změny-Oprav. Stiskněte postupně klávesy ěščřžýáíé, potom napište ů a ň. Pokud se vše zobrazí správně, zkuste ještě, zda jsou na správném místě y a z. Ypsilon je na profesionální české klávesnici vlevo dole, z uprostřed nahoře. Abyste si neuložili nesmysly, stiskněte nakonec klávesu Esc.

Jak nastavit češtinu, když zlobí?

Tento postup se osvědčuje zejména na počítačích s českými Windows 95/98, pokud jiné programy, pracující v Dosovském režimu češtinu nepotřebují. Tímto postupem vypnete českou klávesnici, zaváděnou ihned po spuštění počítače natrvalo. Je možné, že jiným programům bude tato čeština chybět. Postupujte takto:

  1. Zjistěte, zda v souboru AUTOEXEC.BAT je řádek:

    keyb cz,......... (nezáleží na velikosti písmen a dalším textu)

  2. Před povel keyb v souboru AUTOEXEC.BAT napište slovo rem:

    rem keyb cz,....... (tím se povel vyřadí z činnosti)

    a potom soubor AUTOEXEC.BAT uložte a restartujte počítač.


 Pokud Vám tento postup nevyhovuje, bude nejjednodušší nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. Připravte si pro to stručný popis Vašeho systému a počítače a opis souborů AUTOEXEC.BAT a CONFIG.SYS.